کتاب ماساژ کودک

دانلود کتاب | ماساژ کودک

کتاب ماساژ کودک یک کتاب فوق العاده در زمینه ی کتاب های پرورش کودک می باشد. برای خرید کتاب که بتواند کمک موثری در رشد و پرورش کودک دلبندتان داشته باشد، کتاب ماساژ کودک نوشته ی سوزان ریز را توصیه می کنیم.
ماساژ کودک می تواند یک پل ارتباطی بسیار عمیق و تاثیر گذار میان والدین و کودک باشد. با ماساژ کودک خود تمام حواس بدن و روح او را فعال کرده و اعصاب قسمت های مختلف بدن وی را به فعالیت وا می دارید.


وقتی کودکتان را ماساژ می‏دهید، کاملاً بر او متمرکز می‏ شوید و با او تعامل برقرار می‏ کنید. طبق تحقیقات گزارش شده که خود والدین نیز از این تعامل لذت می‏برند و احساس آرامش می ‏کنند.
و توجه داشته باشید که بهترین زمان برای ماساژ دادن کودک زمانی ست که او بیدار است و ماساژ در خواب کمک چندانی نخواهد کرد.
همراهی یک موزیک ملایم و مورد پسند کودک نیز می تواند زمینه ی ماساژ را بهبود بخشیده و به تاثیرات مثبت آن روی جسم و روح و روان کودک شما کمک بسیاری نماید.

در مقدمه ی این کتاب می خوانیم:

نخستین رابطه نوزاد با دنیای خارج از طریق لمس کردن حاصل می شود. لمس کردن نوزاد تاثیر بسزایی در ارتباط عاطفی، احساس امنیت و اعتماد او به محیط اطرافش دارد. کودکانی که از سوی پدر و مادر با محبت لمس می شوند؛ احساس آرامش بیشتری دارند. والدین می توانند با ماساژ دادن و تماس های محبت آمیز با نوزاد خود، به او ابراز محبت کنند و از همان ابتدا به شکل گیری اعتماد به نفس او کمک کنند.