زوربای یونانی

دانلود کتاب | زوربای یونانی

کتاب زوربای یونانی نوشته ی نیکوس کازانتزاکیس نویسنده، شاعر، خبرنگار، مترجم، فیلسوف و جهانگرد یونانی می باشد. از برجسته ترین آثار این نویسنده ی یونانی می توان به سیر و سلوک، برادر کشی، مرگ یا آزادی، آخرین وسوسه مسیح، مسیح باز مصلوب، گزارش به خاک یونان و نیز زوربای ایرانی اشاره کرد.

خلاصه رمان زوربای یونانی

داستان زوربای یونانی با یک جوان فعال و سرزنده شروع می شود که تصمیم گرفته کتاب ها را به سوی دیگری نهاده و از دنیای فعالیت های ذهنی فاصله گرفته و با سفر به جزیره ی کرت در آن جا یک معدن زغال سنگ راه اندازی کند.
در حالی که وی مشغول آماده سازی مقدمات سفر است، سر و کله ی مردی به نام آلکسیس زوربا که در دهه ی شصت ام زندگی اش به سر می برد، پیدا شده و این جوان را متقاعد می سازد که او را به عنوان سرکارگر معدنی که قرار است برپا سازد، استخدام کرده و به کار بگیرد.
این دو با هم به جزیره ی کرت سفر کرده و در آن جا در یک متل درجه ی سه متعلق به مادام هورتنس اتاقی برای خود می گیرند. ماجرای مادام هورتنس هم برای خودش بسیار خواندنی می باشد. بلافاصله پس از سکنی گرفتن در کرت کار معدن شروع می شود و به موازات آن جوان هم دوباره به سراغ کتاب ها و دست نوشته هایش رفته و نوشته های ناتمام در زمینه ی زندگی و حواشی آن را ادامه می دهد.
رفته رفته زوربا تاثیر عمیقی بر مرد گذاشته و دیدگاه او را به عمق هستی و حیات تغییر می دهد.

جملاتی زیبا از کتاب زوربای یونانی

دنیا ایشان را از خود رانده بودولی آنها دنیارا از خود نرانده بودند .
اه بروند بمیرند!همه شان شیطانی در جسم خود دارند یکی زن می خواهد دیگری ماهی دودی وآن یکی پول وآن دیگری روزنامه …یک مشت کله خر !چرا اینها به مردم فرود نمی آیند تا از همه این چیزها سیر شوند ومغز خود راتصفیه کنند؟
به چه دلیل باید حضرت مریم  مسوول ولخرجیهای تو باشد؟زوربا گفت :مسوول است واز مسوول هم بالاتر!خود آن حضرت پسری آورده که خدای ماست .این خدا هم مرا که زوربا هستم آفریده وبه من آلتی داده که می دانی .واین آلت لعنتی ,به محض اینکه چشم من به جنس زن می افتد از خود بیخودم می کند ومرا وامی داردکه سر کیسه را شل کنم .ملتفتی ؟بنابراین آن حضرت ملتفت است واز مسوول هم بالاتر است وناگزیر باید تاوان پس بدهد .
حیف که چنین ریاضتی وچنین نجابتی فاقد روح است
دقت کرده ای ارباب !هر چیز خوبی که در این دنیا هست اختراع شیطان است؟زنان زیبا ,بهار ,خوک شیری کباب کرده ,شراب وهمه این چیزها را شیطان درست کرده است .واما خدا کشیش ونماز وروزه وجوشانده بابونه وزنهای زشت را آفریده است….!اَه!

دانلود کتاب

برای دانلود کتاب زوربای یونانی، اینجا کلیک کرده و نسخه ی الکترونیک این کتاب را با استفاده از اپلیکیشن دانلود کتاب فیدیبو دریافت نمایید. برای خواندن یک معرفی نامه ی کامل از اپلیکیشن کتابخوان فیدیبو به آدرس زیر مراجعه نمایید:

http://digiato.com/article/2015/03/09/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A8%D9%88%D8%9B-%D8%A7%D9%BE%D9%84%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%B4%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%82