رستاخیز

دانلود رمان رستاخیز

رمان رستاخیز نوشته ی لئو تولستوی نویسنده ی روسی تبار در سال 1899 به انتشار رسیده و بهترین رمان این نویسنده به شمار می رود. برای خرید کتاب، به سایت فیدیبو مراجعه کنید.
چنان که همسر تولستوی درباره ی این کتاب می گوید: ” رستاخیز حاصل زندگی و به عبارتی زندگی نامه ی تولستوی است.”
در داستان رمان رستاخیز دختری به نام ماسلوا می بینیم که زندگی نابسامانی داشته و با پدر بی کفایت و ولگرد خود روزگار می گذراند.


ماسلوا از کودکی با دو خانم بیوه به عنوان خدمتکار زندگی می کند. و زمانی که به هیجده سالگی می رسد باب آشنایی با پرنسی به نام نخلودف برایش گشوده می شود. ماسلوا که توسط نخلودف فریفته شده، از سوی وی صدماتی می خورد.
اما پس از روی دادن جریاناتی که دامن دختر را می گیرد، و با به قتل رسیدن اربابش او مظنون به قتل می شود، نخلودف دوباره به سوی او آمده و برای جبران گذشته به وی کمک می کند تا از دردسری که در آن گرفتار آمده نجات یابد.
سپس به وی قول ازدواج و جبران گذشته را می دهد که البته هرگز اتفاق نمی افتد. ماسلوا که به سیبری تبعید شده، در آن جا به شخصی به نام سیمونسون ازدواج کرده و نخلودف با جدا شدن از ماسلوا به افکار تازه ای دز زمینه ی مذهب و عدالت و برابری تمایل پیدا می کند.
در فصل پایانی رمان رستاخیز تولستوی به همین افکار و ایده ها پرداخته است.
و در قسمت پایانی داستان نخلودف رویایی می بیند که در آن مرگ و تمام شدن تمام اعضای بدنش را در بر گرفته و به نوعی وی به رستاخیز خود می رسد.

چنان که در بخشی از آن می خوانیم:

… مردم که همگی در پیشگاه خداوند گناهکار هستند، حق ندارند همنوعان خود را مجازات کنند و تمام تصورات غلط آنها راجع به عدالت جز یک فایده عملی ندارد؛ که این عدالت را در میان دست‌های اشخاص محتاج و طماع گذاشته که برای زندگی خود دیگران را با آن اذیت و آزار کنند و وسیله‌ای برای از میان بردن تمام این مفاسد لازم است و چنان که مسیح گفته: باید همیشه نظر عفو و بخشش داشت و کسانی که حق مجازات دارند، آنهایی هستند که اعمالشان هرگز ملامت‌پذیر و قابل سرزنش نباشد …

دانلود کتاب رستاخیز تولستوی

برای دانلود کتاب رستاخیز، اینجا کلیک کنید. این کتاب اکنون در سایت دانلود کتاب فیدیبو با تخفیف فوق العاده به قیمت 14 هزار تومان قرار داده شده است.