راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها اثر داگلاس آدامز

دانلود کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها

رمان راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها اثر نویسنده ی مشهور انگلیسی داگلاس آدامز می باشد. داگلاس آدامز طنز نویس و نویسنده ی پست مدرنیست ادبیات معاصر جهان به شمار می رود که عموم آثار وی با اقبال عمومی خوبی روبرو می شود. اما این کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها در تمام جهان با استقبال فوق العاده ای روبرو شده و به چندین زبان ترجمه شده است.
داگلاس آدامز زمانی آن قدر بی پول و فقیر بود که برای گذراندن زندگی به عنوان خدمه و دربان در ثروتمندان عربی که به انگلستان آمده بودند، کار می کرد و زندگی خود را به سختی می گذراند، اما این رویه چندان دیر نپایید، و او با شروع طنز نویسی برای رادیو مسیر زندگی خود را تغییر داد.
خیلی زود وی به عنوان نویسنده ای که تیراژ آثارش میلیونی شده جایزه ی قلم طلایی را به خود اختصاص داد.
کتاب حاضر یعنی کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها دارای مضمونی عملی تخیلی بوده و به همین سبب کل ماجرای آن بیرون از جو زمین در جریان است. بر مبنای این کتاب تا کنون یک سریال تلویزیونی، یک فیلم سینمایی و یک بازی کامپیوتری نیز ساخته شده است.


در این داستان قرار است کل زمین به دلیل قرارگیری سر راه یک سیاره ی دیگر، نابود شده و این خبر را یک آدم فضایی به قهرمان داستان می دهد. آدم فضایی که از مدت ها پیش روی زمین به سر می برده و مقدمات سفر به فضا را برای شخصیت اول قصه فراهم می سازد. و وقتی به فضا و به میان کهکشان ها می رسیم، تازه اول ماجراست و فراز و نشیب ها و ماجراهای عجیب و غریب شروع می شود…

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

زاپود داشت تو اتاق فرماندهی سفینه قلب طلا با رادیو مادون اتر ور می رفت تا چندتا خبر درباره خودش بشنوه. از رادیو صدای بلند موزیک گونک به گوش می رسید. ور رفتن با رادیو کار حضرت فیل بود. سال های سال رادیوها دکمه یا چیزی داشتند که می چرخید و به کمک اون ها می شد موج رو عوض کرد. وقتی که تکنولوژی پیشرفته تر شد رادیوهایی تولید شدند که با لمس دست کار می کردند، گذاشتن انگشت روی رادیو برای تغییر فرکانس کافی بود. اما این رادیوهای جدیدتر اون قدر حساس بودند که آدم برای تغییر فرکانس فقط باید دستش رو در فضای جلو رادیو تکون بده و خداخدا کنه که موج درست رو گیر آورده باشه. این تکنولوژی البته برای صرفه جویی در انرژی عضلات خیلی مفید بود، اما مشکل این بود که اگه آدم می خواست به یه برنامه بیشتر از چند ثانیه گوش بده باید از جاش تکون نخوره و بی حرکت بمونه.
زاپود دستش رو تکون داد و فرکانس دوباره عوض شد. دوباره موزیک گونک، اما این بار به عنوان موسیقی متن اخباری که با موزیک هماهنگ شده و در همون میزان و بلندی گفته می شد که موزیک داشت پخش می شد.
«… دنباله خبرها در موج مادون اتر، بیست و چهار ساعت در روز و در تمام کهکشان. شنوندگان عزیز، موجودات باهوش همه دنیا، به برنامه خبرها خوش آمدید! البته دیگران هم به این برنامه خوش آمدند. مهم اینه که هر چیزی و هر کجایی که هستید بزنید به سیم آخر و حسابی کیف کنید. خب بچه ها، مهم ترین و خفن ترین خبر امروز طبیعتا اینه که زادپود بیبلبروکس، رییس جمهور کهکشان یه سفینه فضایی رو که به موتور تازه ساخته شده نامحتملی بی نهایت مجهزه، دزدیده…

دانلود کتاب راهنمای کهکشان برای اتواستاپ زن ها

برای دانلود این کتاب علمی تخیلی می توانید به آدرس goo.gl/DMgVV5 مراجعه کرده و این کتاب را با تخفیف ویژه دریافت نمایید.