دختر پرتقالی

دانلود کتاب خارجی | دختر پرتقالی

دختر پرتقالی نوشته ی یوستین گاردر عنوان رمانی بسیار زیبا، لطیف و تاثیر گذار می باشد که برای خرید کتاب آن را توصیه می کنیم.
دختر پرتقالی را می توان تاحدود زیادی یک داستان بر مبنای واقعیت دانست زیرا قصه ی این رمان شباهت بسیاری به زندگی خود نویسنده دارد. و گویا نویسنده داستان زندگی خود را به گونه ای تغییر یافته در متن این کتاب ریخته است.
در داستان دختر پرتقالی پسرکی 15 ساله به نام جورج را می بینیم که در سن 4 سالگی پدر خود را از دست داده و برای تمام این سال ها در غم نداشتن پدر می سوزد.


اما یک روز جورج در کالسکه ی دوران کودکی اش به صورت کاملا اتفاقی نامه ای از یازده سال پیش و از پدرش می یابد که خطاب به وی نوشته شده بوده. پدر جورج که از مرگ زودهنگام خود مطلع بوده و زمان زیادی را برای زنده ماندن خود متصور نمی بوده با نوشتن این نامه با پسرش صحبت می کند تا در آینده این نامه چراغی برای روشن کردن راه جورج باشد.
پدر جورج در این نامه شرحی از آشنایی و عاشق شدن خود به دختری که از او به عنوان دختر پرتقالی یاد می کند، را نگاشته است. و در کنار این موضوع درباره ی موضوعاتی چون حیات، مرگ، عشق و زندگی نیز سخن رانده است.

بخشی از نامه ی پدر جورج

«… من می‌ترسم جورج. از این می‌ترسم که از این دنیا رانده شوم.
من از شب‌هایی مثل امشب که دیگر زنده نخواهم بود، خیلی می‌ترسم… دنیا خیلی پیر است؛ شاید 15 میلیارد سال عمر داشته باشد و با این حال کسی نتوانسته بفهمد که جهان چگونه به‌وجود آمده است. همه ما در افسانه بزرگی زندگی می‌کنیم که هیچ‌کس اطلاع درستی از آن ندارد.
زمانی را تصور کن که تازه همه‌چیز به‌وجود آمده بود و تو در آستانه افسانه حیات بودی و حق انتخاب داشتی. می‌توانستی برای یک‌بار در این سیاره به دنیا بیایی. اما نمی‌دانستی که چه‌وقت باید زندگی را شروع کنی، چگونه و چه مدت؟ فرض کن فقط همین را می‌دانستی که اگر تصمیم می‌گرفتی به این دنیا بیایی، زمانی این اتفاق می‌افتاد که وقتش رسیده بود. این را هم می‌دانستی که وقتی زمان یک دور بچرخد، باید دوباره زمان و هرچه در آن است را ترک کنی و شاید برایت ناخوشایند باشد؛ زیرا برای بسیاری از انسان‌ها این افسانه آن‌قدر دلپذیر است که وقتی به ترک‌کردن‌اش فکر می‌کنند، اشک دور چشمان‌شان حلقه می‌زند…».

دانلود کتاب دختر پرتقالی

برای دانلود کتاب خارجی اثر زیبای یوستین گاردر و با ترجمه ی مهوش خرمی پور، اینجا کلیک نمایید.