برادران کارامازوف

دانلود کتاب | برادران کارامازوف

یکی از ماندنی ترین کتاب های نوشته شده در نیمه ی قرن نوزدهم میلادی “برادران کارامازوف” نوشته ی فئودور داستایوفسکی روسی می باشد.
برادران کارامازوف داستان کینه ی شدید برادران کارامازوف به پدرشان می باشد. این داستان در یکی از شهرهای دور افتاده و کوچک روسیه اتفاق می افتد. داستایوفسکی این رمان در سال 1879 در دو جلد به چاپ رسانیده و دو سال بعد خود جان به جان آفرین تسلیم ساخت.

داستان برادران کارامازوف پر از کاراکترهای گوناگون می باشد و انواع خصایص و روحیات مختلف انسانی در آن مشهود می باشد. انواع ارتباط های انسانی و جدل میان انسان و وجدانش در متن این کتاب احساس می شود. البته این خاصیت داستایوفسکی ست که در تمامی رمان هایش به تشریح خصوصیات روانی انسان ها و روابط میان افراد بشر علاقه  داشته و به آن ها می پردازد.
جالب است بدانید که بزرگانی چون مارتین هایدگر، لودویگ ویتگنشتاین، آلبرت اینشتین، پاپ بندیکت شانزدهم و تنی چند دیگر کتاب برادران کارامازوف داستایوفسکی را ستوده اند.
برادران کارامازوف، 4 برادر هستند که هر چهار تن از پدر خود تنفر بسیاری دارند. فئودور کارامازوف پدر، مردی ثروتمند و البته فاسد و بی اخلاق است که با روال اخلاقی اش نفرت و کینه ی پسران خود به نام های دیمیتری، ایوان، آلکسی و اسمردیاکوف را برانگیخته است. پسرها هر یک دارای خلقی خاص بوده و در نوع خود رذایل اخلاقی و شخصیتی منفی دارند. نقشه ی نابودی پدر بین این چهار تن به گونه ای می چرخد و البته دست آخر همه چیز به نام دیمیتری تمام خواهد شد.
در سال ۱۹۵۸ براساس رمان برادران کارامازوف فیلمی به کارگردانی «ریچارد بروکس»  و تهیه‌کنندگی «پندورا اس. برمن» با بازی «یول برینر»، «ماریا شل»، «کلیر بلوم» و… نیز ساخته شده است.