از به

دانلود کتاب | کتاب از به

رمان از به نوشته ی رضا امیرخانی کتابی ست بسیار خواندنی ست.
برای خرید کتاب به فیدیبو مراجعه کرده و این کتاب و دیگر آثار رضا امیر خانی را با تخفیف ویژه دریافت نمایید.
تخفیف مجموعه آثار رضا امیرخانی برای مدت مشخصی در سایت دانلود کتاب فیدیبو برقرار می باشد، برای کسب توضیحات بیشتر در این زمینه به گزارش ایسنا در زیر رجوع کنید:

تخفیف برای کتاب‌های رضا امیرخانی در فیدیبو

خلاصه رمان از به

داستان رمان “از به” درباره ی یکی از خلبانان خوشنام و با تجربه ی ارتش به نام مرتضی مشکات است که در با از دست دادن جفت پاهایش در جنگ تحمیلی، دیگر اجازه ی پرواز را ندارد. اما خواب و خیال پرواز از او دور نشده و هنوز هوای پرواز کردن را در سر می پروراند. در این میان عده ای با بازگشت او به کابین پرواز موافق بوده و برخی دیگر مخالف هستند و به این موضوع فقط با عینک قوانین و قواعد نگاه می کنند.
این کتاب با یک سری نامه نگاری ها قوت می گیرد و نخستین نامه ای که در این رمان می خوانیم، نامه ی همسر سرهنگ خلبان مرتضی مشکات به سرگرد خلبان تیموری ست.

اما چرا این کتاب نام “از به ” را به خود اختصاص داده است

تمام نامه هایی که این کتاب را شکل داده و یک اثر متفاوت از دفاع مقدس به وجود آورده اند، با از… به… شروع می شوند. به همین دلیل رضا امیرخانی نام این اثر خود را “از به” گذاشته است.
و اما طومار داستان جایی در احساسات لطیف پیچیده می شود و آن هم نامه ای ست که سال ها پیش دختر بچه ای دبستانی برای مرتضی مشکات نوشته است. بخشی از این نامه را در اینجا آورده ایم:
شاید تا من بُزرگ بشوم و خلبان بشوم، جَنگ تَمام بشود. تازه تمام دُخترهای کلاسِ دوّمِ شقایق می‌گویند، دختر، خلبان نمی‌شود.برای‌همین‌به‌تراست‌که‌شما خودتان به صدّام پیروز شوید.
می‌دانم که خانُمِ احمدی نمی‌گذارند این نامه به دَست شما برسد. شاید هم تَقصیر شما نبوده باشد. من نمی‌خواهم مثل عموسیروس دُکتُر بشوم تا آدم‌ها را خوب کنم. من اوّل می‌خواهم مثلِ شُما خَلبان بشوم تا بَدها را بکشم. من دوست‌تان دارم. چون شما بَدهایی را که مامی را می‌کشتند، حَتمنِ حَتمَن می‌کشید.
برای دانلود کتاب رمان ایرانی، این رمان یک کتاب کاملا متفاوت و به یاد ماندنی خواهد بود.