ارمیا نخستین اثر رضا امیرخانی

دانلود کتاب ارمیا

ارمیا نخستین رمان طولانی نویسنده ی موفق ایرانی رضا امیرخانی ست. کتاب ارمیا به زبان های اردو، ترکیه ای و عربی ترجمه شده و در اختیار خوانندگان قرار گرفته شده است.

خلاصه داستان ارمیا

در کتاب ارمیا امیرخانی زندگی جوانی دانشجو را به تصویر می کشدد که در زندگی و دنیای پس از جنگ گیر افتاده و نمی تواند با نبود همسنگرش، سنگرها و لحظات جبهه کنار بیاید.
ارمیا نزدیک ترین دوستش، مصطفی را در جنگ از دست داده و زندگی بدون او را تحمل نمی کند.
او که خانواده ی متمول داشته و تمام عمر در رفاه زندگی کرده با رفتن به جبهه فصل تازه ای در زندگی خود گشوده که هرگز پایانی ندارد.
پس از جنگ و اندوهی که با خود از جبهه آورده او را به فردی گوشه گیر و منزوی تبدیل می کند که رفته رفته از مردم فاصله ی بیشتری می گیرد…

بخشی از کتاب

دکتر بی اختیار جلو پای مرد بلند شد.قدی متوسط ریشهایی كه فاصله ای با موها نداشتند چشمهایی سیاه لبانی بسته كه قیافه ای خشن اما معصومانه به مرد میدادانگار تمام خوبی های عالم را در چهره ی مرد دیده بود خوبی پدر ،نوازش مادر،محبت همسر و حتا معصومیت ساناز را …
-بفرمایید بنشینید
سر ارمیا پایین آمد چشمانش با مكثی طولانی بسته شد.مثل یه تشكر بود …به تنها كاغذ درون پرونده خیره شد ..
نام :ارمیا معمر
سن :نوزده سال
مدت حضور در جبهه : شش ماه
ناراحتی كلی: جراحی تركش در كمر
شغل : دانش جو (دكتر بی اختیار از زیر عینك نگاهی به ارمیا كرد می توانست دانشجو هم باشد)
توضیحات : بیمار از هفته ی گذشته بهترین و شاید تنها دوستش در جبهه را جلو چشمش از دست داده بعد از دو روز دوستانش وجود تركش در كمر و خونریزی خفیف او را متوجه شدن اما خودش هیچ نگفته بود معاینه شود احتمال موج گرفتگی و اندوه شدید یا افسردگی.
پزشك گردان ۲۴لشكر امیرالمومنین/دكتر معتمدی

دانلود کتاب ارمیا

برای دانلود کتاب ارمیا می توانید به کتابخوان فیدیبو مراجعه کرده و این کتاب را به علاوه ی دیگر آثار رضا امیرخانی تهیه نمایید.
این کتاب اکنون در سایت فیدیبو با تخفیف 50 درصدی با حجم 1.23 مگا بایت در 299 صفحه قرار دارد.