اتحادیه‌ی ابلهان

اتحادیه‌ی ابلهان

نگاهی به اتحادیه‌ی ابلهان

نویسنده : جان‌کندی ‌تول
مترجم : پیمان خاکسار

“اتحادیه‌ی ابلهان” کتابی است که در سی سالگی جان‌کندی ‌تول نوشته شد. این نویسنده در ابتدا نتوانست هیچ ناشری را راضی کند که کتابش را منتشر کند و لذا به زندگی خود پایان داد. پس از او مادرش یازده سال تلاش کرد که این اثر را به چاپ برساند تا اینکه دانشگاه لوییزیانا کتاب را منتشر کرد واتفاقا جوایز متعددی را دریافت کرد.

داستان این کتاب در مورد شخصی است که تمام دنیا را از دریچه‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می‌بیند. مدام فلسفه‌بافی است و از جامعه‌ی امریکا متنفر است. امریکای او همان است که نویسنده‌ی کتاب هم ماندن در آن را نپذیرفت و مرگ خودخواسته را انتخاب کرد.

ایگنیشس که یک متخصص قرون وسطا است، شخصیت اصلی داستان را می سازد که تمام دنیا را از دریچه‌ی کتاب تسلای فلسفه‌ی بوئتیوس، فیلسوف قرون وسطایی، می‌بیند.

تمام زندگی ا به فلسفه بافی بر میگردد و و انزجار از جامعه‌ی امریکا. ایگنیشس ناظر غیرمنفعلی است بر تمام حماقت‌ها و بی‌شعوری‌های محیط پیرامونش. امریکای او همان است که نویسنده‌ی کتاب هم ماندن در آن را نپذیرفت و مرگ خودخواسته را انتخاب کرد.

کتاب اتحادیه ابلهان

کتاب اتحادیه ابلهان

بخشی از کتاب اتحادیه ابلهان

«تو اصلاً تو خیابون سن ژوزف چی‌کار داشتی؟ اون‌جا که فقط انباره و اسکله. اصلاً آدم از اون‌جا رد نمی‌شه. اون‌جا جزء مسیرای ما نیست.»
«راستش این رو نمی‌دونستم. از سر ناتوانی اون‌جا توقف کردم تا خستگی درکنم. گاه‌گداری هم رهگذری عبور می‌کرد که متأسفانه میلی به هات‌داگ نداشت.»
«پس اون‌جا بودی. واسه همینه که هیچی نمی‌فروشی. شک ندارم که داشتی با اون گربه‌ی لعنتی بازی می‌کردی.»
«حالا که اشاره کردید یاد یک و یا شاید دو حیوان اهلی افتادم که اون حوالی پرسه می‌زدن.»
«پس داشتی با گربه بازی می‌کردی.»
«نه. من با گربه بازی نمی‌کردم. من فقط گربه رو برداشتم تا کمی نازونوازشش کنم. گربه‌ی گل‌باقالی بسیار ملوسی بود. بهش یک هات‌داگ تعارف کردم ولی از خوردنش امتناع کرد. حیوانی بود باسلیقه و نجیب.»

شما میتوانید با مراجعه به لینک زیر و یا سایت فیدیبو، این کتاب را دانلود و خریداری کنید.

دانلود کتاب اتحادیه ابلهان